Novinky

UPOZORNENIE - z technických príčin zatvorené

V týždni od 27.11.2017 do 1.12.2017 budú aktivity v OZ Studnička zrušené z technických príčin - výmena elektrických rozvodov. Predpokladaný termín opätovného otvorenia Studničky je 4.12.2017.

Ďakujeme za pochopenie.

Baby zo Studničky.

Chodník zdravých nožičiek v Detve

V záhrade pred OZ Studnička a pri " Našej čajovni" sme za finančnej podpory Mesta Detva a šikovných rúk mamičiek, oteckov a detí, vybudovali zmyslový chodník pre malých aj veľkých. OZ Studnička pripravilo projekt " Športujeme od mala", ktorý je zameraný na podporu pohybovej aktivity práve tých najmenších. Zmyslový chodník však pozitívne vplýva na všetky vekové kategórie. 

Prioritný účel zmyslového chodníka je podpora rozvoja zmyslov cez chodidlo - vnímanie materiálov, správny vývoj klenby ako aj chôdze. Chôdza po rôznych materiáloch stimuluje udržiavanie rovnováhy, čo vplýva na správny vývoj chrbtice a držanie tela.

Chôdza po zmyslovom chodníku blahodárne pôsobí samozrejme aj na dospelých, kedže nervové zakončenia ktoré sa nachádzajú na chodidlách sú rôznymi materiálmi správne stimulované. Taktiež chôdza po nerovnom povrchu vedie k zvýšenej pozornosti pri koordinácii pohybu, ktoré bežne v živote nevykonávame.

Chodník zdravých nožičiek je tak vhodný pre všetky vekové kategórie, ktoré majú radi aspoň trošku pohybu.

Zmyslový chodník - Chodník zdravých nožičiek aj v našej záhrade

Pripravujeme pre malých aj veľkých zmyslový chodník v záhrade pri Studničke. Realizácia je naplánovaná na 15.9.2017, preto ak máte záujem pridať sa k nám a pomocť pri realizácii budeme veľmi radi. Kontaktujte nás do 4.9.2017 buď mailom alebo na t.č. 0905 943 777. Každej pomocnej ruke sa potešíme. :-)